| lombardi a întrebat:

Peste cateva zile Microsoft opreste suportul pentru al sau XP...Cum va functiona sistemul de operare? Eu presupun ca cum a functionat si inainte, fara mari diferente.Voi ce parere aveti?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Sistemul dar numai sistemul va funcționa, aplicațiile ca modulele falsh, aplicații, jocuri nu vor mai fubncționa, chiar de încerci să instalezi flash player-ul backend acesta nu va mai funcționa.Deja or început problemele cu el.Deci vreți sau nu Xp va devenii istorie.Succes

| N0xEterniS a răspuns:

Da, o sa opreasca suportul, update'urile. Eu zic ca o sa functioneze ca inainte, doar ca va fi o tinta mult mai usoara pentru hack'eri.
Ar trebui sa treaca toti pe 7 sau 8. Vista o sa se duca, nu o sa mai dureze mult.
Si cat despre XP, da-ti seama ca o sa apara software care nu o sa mai mearga, jocuri nu se mai fac de mult timp pentru XP, deci prin oprirea suportului, Microsoft vrea sa transmita utilizatorilor de XP ca este vremea sa schimbe sistemul de operare.

| alexalex234 a răspuns:

Chestia asta cu XP—ul este că după ce expiră asisţa e că nu mai primim update— uri sarai tot. Sistemul va merge normal în continuare.

| DeyCj a răspuns (pentru alexalex234):

Da. Dar aplicațiile și modulele flash nu.

| alexalex234 a răspuns:

Da ştiu că unele soft-uri nu o să mai funcţioneze dar el va fi mai bun ca tote trecere a de la un sistem la altul înseamnă date pierdute şi nu toate calculatoarele sunt compatibile cu 7 sau 8