| anonim_4396 a întrebat:

As aprecia daca mi-ar putea veni cineva in ajutor cu ceva idei sau raspunsuri.
Am inceput sa am probleme cu laptopul in ultimele zile:a inceput sa se blocheze ocazional si sa mearga in general cam greu, daca deschid clip-uri se blocheaza sau se vede in frame-uri iar cand ascult muzica in winamp se aude intrerupt uneori si cu sunete statice ("purici"). Am dat disk check, am defragmentat si in cele din urma am reinstalat Windows-ul care este Win 7 Eternity si se pare ca problemele sunt tot acolo desi nu la fel de "grave" ca inainte. Ce as mai putea face pentru a afla cauza?
Memorie am destula, cooler extern de asemenea si-si face treaba.
As aprecia foarte mult raspunsuri/idei

5 răspunsuri:
| boogdan91 a răspuns:

Windows 7 Eternity folosesc si eu si e f Ok. Asa cum ti-as zis Ucigasuldeprostie.treci la windows xp, ti se intampla chestiile alea pentru ca nu ai destula memorie RAM, procesor ok.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

E posibil daca e vechi laptopul sa ai probleme cu placa grafica sau sa fie din soft si sa fie nevoie de un xp care este in continuare cel mai stabil sistem de operare.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Tre sa ma repet? " sau sa fie din soft si sa fie nevoie de un xp care este in continuare cel mai stabil sistem de operare. " READ! Si da avand in vedere ca e de 2 ani e vechi. Comparativ cu desktopurile actuale si laptopurile actuale e o fosila. Baga xp cu toate driverele bune la tot ce ai nevoie si va merge fara probleme.

| Vertrath a răspuns:

Laptop-ul nu este vechi, il am de 2 ani cred.iar memorie dupa cum am spus am destula.Plus ca daca ar fi fost din cauza memoriei cred ca as fi avut probleme pana acum, tinand cont ca momentam nu sunt pline partitiile deloc.iar pe C am doar Win-ul si cateva programe de baza.

| Vertrath a răspuns:

@Ucigasuldeprostie:Wow there, no need to be harsh.
Multumesc de sugestie, o sa incerc.