| ManuelP a întrebat:

As avea si eu o problema, am instalat windous 7 azi fara sa sterg nimic din windousu vechi, problema e ca in partitia C am fisiere din cel vechi si nu ma lasa sa le sterg? La intrebarea asta v-as ruga sa imi raspundeti.

Răspuns Câştigător
| cipailina a răspuns:

Pe scurt ai un fisier Windows.old (cel putin asa am mai vazut la altii care daca inceri sa-l stregi se tot ''incarca'' dar pana la urma nu termina) incearca sa inchizi calculatorul, deschidel din nou si primul lucru sterge fisierul... unei prietene asa am facut si a mers. Daca nu merge mai ai doua optiuni:
1. Lasa-l acolo
2. Reinstaleaza Windows-ul si ai o optiune unde scrie ceva de genu ''...files will save in a file Windows.old" sau daca e in spaniola ''...los archivos antiguos seran salvados en una carpeta Windows.old'', pe aia nu da click! (scuze, stiu ca erau doua optiuni, cea de mai sus si inca una unde partitia C va fi goala, dar am cam uitat cum se numeste)

| ManuelP explică (pentru cipailina):

Ok, mersi o sa incerc.

5 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Este norma deoarece NU ai facut o instalare NOUA ai facut un UPGRADE, adica ai adus xp la nivel de w7.reinstaleaza w7 si acolo opteaza pentru format la C.Bafta

| HaLoG3N a răspuns:

1.Sa nu mai fa idiotenia asta niciodata! 2.Va trebuii sa bagi din nou win 7 si ai grija de data asta sa stergi totwinking

| raducannicolae a răspuns:

In mod normal ar trebui sa te lase sa le stergi.
Cauta un program de genul Unlocker si vezi cum il poti folosi sa opresti toate programele care folosesc resurse din folderul respectiv.
Sau poti sa incerci din Command Prompt (Start -> Run) dar trebuie sa ai cateva cunostinte de MS-DOS.

| ManuelP explică:

Chestia e ca, atunci cand ajung la partiti nu imi da nici o optiune de formatare, doar pe care partitie sa o aleg pentru a se instala windousu in ea, nu apare nimic cu formatare.