| VinWeasel a întrebat:

As dori si eu un program pentru a comprima fisiere video mari (de peste 5 gb) in unele mai mici pentru a le pune pe youtube, as dori unul care sa nu piarda calitatea video

5 răspunsuri:
| CasaSiDesign a răspuns:

Http://www.freemake.com/free_video_converter/
Doar ca nu exista convertire de imagine fara pierderi. Cand micsorezi un fisier video ca dimensiune, ii micsorezi si rezolutia si numarul de megabitzi pe secunda...toate acestea ducand la pierderi a calitatii video.

| VinWeasel explică (pentru CasaSiDesign):

Freemake asta il foloseam si eu, am mai folosit handbreak dar parca a iesit video pixelat, in schimb la freemake asta iese bine, doar ca le-am pus degeaba pe youtube ca nu-mi da monetize imi tot scrie under review nu stiu de ce naiba.

| CasaSiDesign a răspuns (pentru VinWeasel):

Iti scrie undereview pentru ca ori partea video ori sunetul e sub incindenta duplicatului si pana nu se lamuresc ei nu-ti vor da drumul la monetizare.

| Helly1226 a răspuns:

Any Video Converter

| BlacKGabriel a răspuns:

Camtasia Studio 8, eu pe acesta il folosesc si pentru editare video si pentru micsorare video, este foarte bun!