| Trollerul a întrebat:

As vrea o placa video de 1 gb dar nu am foarte multi bani, am gasit o placa video de 1 gb cu 64 biti, si una cu 128 de biti, acei biti conteaza mult la jocuri? Daca cumpar placa cu 64 biti voi putea sa ma joc fifa 13 pe Intel Pentium D 2.80 Ghz (2 cpu's), 2 gb ram si placa video de 1 gb cu 64 biti?

7 răspunsuri:
| buzucan a răspuns:

Uite aici cateva chestii despre placile video: http://configpc.info/sfaturi-de-achizitie-pentru-placa-video.html e bine sa le citesti...

| lpavel a răspuns:

Ceva nu ai inteles bine acolo...
Ori e de 1 gb ori e de 64 / 128 biti!

Oricum cu o placa video de 1 GB ai sanse sa mearga FIFA dar la setari minime! Bafta!

| Trollerul explică (pentru lpavel):

1 gb este memoria, si ma refeream la bitii pe care lucreaza placa video, voiam sa stiu daca sunt destui 64 biti pentru fifa 13.

| SouLIce a răspuns:

Iti va trebui o placa video mai buna pentru fifa 13 daca zici ca nu poti da multi bani pe placa te sfatuiesc sa iei pe 128 biti ste mai buna in jocuri si nu numai...

| ufromupps a răspuns:

Eu iti recomand sa cumperi cel cu 128 de biti.
Da, conteaza mult acei biti.
Mai ales la jocuri.

| Raptop a răspuns:

Nu iti va merge fifa pe un pentium si daca e dual-core si in general iti va trebui mai mult ram decat 2.

| Trollerul explică (pentru Raptop):

Merge si pe 2 gb ram, cerintele minime am vazut ca sunt Intel Pentium D 2.30 ghz, 2gb ram. Eu voiam un sfat pentru placa video -.-...