| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi iau in laptop cat de curand, si m-am uitat la cateva, si acesta mi-a facut cu ochiul.
http://www.emag.ro/......ELKXKBBBM/
ce ziceti, e bun? deoarece nu le am cu electronicele si voiam sa stiu ce parere aveti voi.

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

E bun ce ai ales, dar depinde la ce il folosesti! Pentru ce activitati vrei sa il folosesti si care este bugetul de care dispui? Revenim cu o recomandare cand avem raspunsul tau! happy

| nononono1111111111 a răspuns (pentru laptopnews):

Voiam sa-l folosesc in general pentru : muzica, messenger, facebook, tumblr, proiecte pentru scoala, metin. chestii gen. happy. si ca buget, nu stiu sigur. voiam doar sa arunc o privire si sa-mi iau cand ma hotarasc 100%.

| laptopnews a răspuns (pentru nononono1111111111):

Pentru activitatile mentionate e ok ce ai ales! happy

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu l-as lua pe asta: http://www.emag.ro/......EDBWTBBBM/
Motivul este simplu: procesorul este mai nou (modelul) ca la celalalt si este mult mai rapid avand 4 core.
Cel dual-core are numai doua.

| AdrianoB a răspuns:

Depinde pentru ce il vrei.

Daca e numai pentru muzica, filme, messenger si net e ok.

Daca il vrei pentru editare video, tot felul de programe sau jocuri, ne este bun.

Un calc, sau laptop bun, trebuie sa aiba cam asa:

In primul rand sa fie pe 64 biti
Procesor: i3, sau i5, sau i7
Memorie: cel putin 4GB (8GB recomandabil) pe DDR3
Placa video: nVidia sau ATI de 1GB pe GDDR5
Hard: 500GB

Restul ce vrei tu...happy

O zi buna!