| Mystyk a întrebat:

As vrea sa stiu si eu cum sa fac (daca se poate) sa mi se deschida Mozilla Firefox o data cu sistemul de operare. Adica, cand deschid laptop-ul, sa mi se deschida si Mozilla.

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Iti porneste mai greu pc-ul asa si nu are niciun rost, dar daca vrei, procedeaza asa. Cu functia "search" cauta folderul "startup". In folderul asta copiaza shortcut-ul firefox care il ai pe desktop. Restarteaza pc-ul.

| RaduTN a răspuns:

Dai pe start, în windows search cauţi run(sau executare dacă ai sistemul in română), în run scrii msconfig şi dai enter, dai pe startup şi bifezi ce programe vrei să pornească odată cu sistemul de operare.

Baftă!

| CMV1994 a răspuns:

Din cate vad cei care dau aici raspunsuri nu citesc bine intrebarea! Tu vrei ca odata cu windows-ul sa se deschida si Browser-ul Mozila. Te duci la start si acolo cauti folderul Startup. In acest folder vei pune un shortcut Mozila Firefox.

| GameMasterDark a răspuns:

Apeși pe start si acolo scrii Run dacă ai sistemul de operare in engleză sau Executare dacă ai sistemul de operare in romană, si in caseta de la Run/Executare scrii msconfig dai click pe Startup si vezi ca acolo îți apare toate programele care se deschid o data cu sistemul tău de operare (in cazul nostru Windows, presupun)si debitezi care program vrei sa nu se mai deschidă o data cu sistemul de operare, iar după ce ai deselectat/debifat dai apply si ok si dai click pe restart now
Sper ca ai rezolvat problema :*