| gxg2002 a întrebat:

As vrea si eu un pc de gaming de cam 3000lei ce imi recomandati
Dau funda

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/913634/
Asa e cel mai bine
Ai acolo un cpu i5 din ultima generaltie Haswell refresh(gaming-ul nu cere si nu o sa ceara prea curand i7).
8 gb rma ddr3 1600 mhz in dual-channel
O carcasa destul de solida.
hdd 1tb
Sursa cu protectii, certificare si eficienta
O placa de baza normala, nu e nevoie de cinestie ce aici.
Si o placa video cu un pret FOARTE bun, care a scazut de la ~1200 lei la putin peste 800.
La asta sa te astepti de la acel sistem https://www.youtube.com/results?search_query=r9+290+i5.

9 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Schimbi procesorul cu un I7! Cum ti se pare?
http://olx.ro/oferta/sistem-performance-haswell-ID1ODqT.html

| sltlp a răspuns (pentru valentin75):

REnunta. Numai prostii spui. Rahatul ala recomandat de tine nu duce nici macar gta 4 mai sus de mediu cu un framerate decent. Numa de gamng nu e.

| valentin75 a răspuns (pentru sltlp):

Nu cred ca am vorbit cu tine! Tine pentru tine! Nu te-am intrebat nimic!

| sltlp a răspuns (pentru valentin75):

Nu m-ai intrebat, ar am tot drepptul sa informez omul de ce panarama recomanzi.

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Http://bit.ly/TlHEK6 (link generat de conversion marketing)

| gxg2002 explică (pentru CristinaMaria1987):

Are placa video varza...
de un 1gb

Răspuns utilizator avertizat