| anonim_4396 a întrebat:

Ati vazut "noul" windows 10? Zici ca e o omleta facuta din win 7 si 8

25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Si eu il descarc imediat http://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/evaluate-windows
licenta pana in 15 aprilie, sincer trecerea de la windows xp la 7 nu a fost chiar drastica trecerea de la 7 la 8.1 a fost drastica trebuie sa cauti in app store orice chestie sa fm seriosi cui i trebuie asa ceva pe desktop, o sa il testez pe o masina virtuala la un club net cred

| neutrino a răspuns:

Sa intelegem ca nu-ti place omleta? Hai totusi sa avem putina rabdare dar totusi, nu te astepta la minuni!

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Nici nu ma asteptam. e aceeasi porcarie ca 8 numai ca trebuie sa dai aceeasi suma de bani sau putin mai mult ca sa ai acealasi rahat. zici ca e Fifa sau COD care iese an de an de acealsi rahat mereu. nu e diferenta aia ca intre xp si vista sau xp si 7. faza tare a fost " am facut win 10 si nu 9 ca sa vada lumea ca am progresat si mai mult" laughing, idioti. depfept, ne iau de idioti

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"de fapt"

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

E posibil sa aiba buguri nu?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Pai am vorbit cu "cativa deja si are o gramada de buguri laughing, inca nu a iesit "forma finala". cica exista un chenar sau ceva, unde poti trimite la aia de la Microsoft ce te deranjeaza la acest win, si pana iese cel final se vor mai face schimbari. vad ca are butonul start, dar cand dai click apaare ca la win 7 si win8 in dreapta lui, e naspa rau. oricum, e o porcarie, nu a adus ceva nou "major". acealasi rahat ca inainte, numai ca prostii platesc 80 de euro pentru ce avea deja. soarta. raman la 7

| Jipa95 a răspuns:

Te referi la windows 9 care este programat sa se lanseze in iarna pe la anul prin ianuarie. Stii cum merg astia de la Microsoft cu windowsurile, unul prost, altul bun, si tot asa. Windows xp bun, vista prost, 7 bun, 8 prost, 9 ar trebui sa fie un mare boom. Si faza ''buna'' este ca daca detii windows 8/8.1 original ( o anumita versiune ) vei primi update-ul la 9 gratis! happy Uraa! Pentru astia cu 8 va costa 60 euro update-ul, iar pentru cei cu windows 7 80 euro. Nu este tocmai o omleta windows-ul, am vazut ca au adaugat vechiul buton de start, si alte multe numeroase functii ceea ce-i va incanta pe useri.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Ma refer la win 10 laughing. uitate pe youtube, cei de la Microsoft deja au cateva prezentari. e deja si pe net

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cred pana Microsoft nu zice intr-o conferinta de presa, bai scoatem windows 10. Nu mai cred nimic din ce scrie pe net.

| anonim_4396 explică (pentru Jipa95):

Pai ei au zis intr-o conferinta asta, unde au si aratat win 10. ori eu nu explic bine ori tu esti cu capul in nori laughing

| al3xander a răspuns:

Am descarcat si eu versiunea de testare si am testat-o. e cam la fel ca Windows 8 cu mici imbunatatiri: meniul start cu aplicatiile Metro, desktopuri virtuale, organizezi mai usor ferestrele, CMD cu mici imbunatatiri. sincer nu am fost fascinat deloc.

| CinevaNou a răspuns:

Acuma il descarc, sper ca au imbunatatit ceva fata de win8.

| RAY a răspuns (pentru CinevaNou):

Sa ne spui cum e si noua

| CinevaNou a răspuns (pentru RAY):

Deci e mai bun decat windows8, au imbunatatit cateva chestii. Meniul de la start nu mai e pe tot ecranul, iar prostiile alea de tile-uri sunt doar juma din start. Meniurile din colturi au disparut si alea.
Dar tot are si parti negative, control panel e tot ascuns, ei iti baga in fata "pc settings" care e aproape inutil. Culorile tot mate sunt, zici ca au alergie la gradienturi(pana si xp arata mai bine). Tile-urile inca sunt prezente si alea tot urat arata. Meniul din pc-settings la fel. Oricine putea sa faca "interfata" asta in paint, nu inteleg de ce nu baga mai mult stil.
Ai o groaza de "app-uri" inutile gen food&drinks, travel, sports, etc. atata timp cat gasesti pe net tot ce iti trebuie. Dar banuiesc ca unii or sa le gasesca utilitatea straight face

| anonim_4396 explică (pentru CinevaNou):

"Dar banuiesc ca unii or sa le gasesca utilitatea " nu prea gred eu dar treaba lor. sa nu traga teapa ca win 8. faza amuzanta a fost cum am zis mai sus "am trecut de 9 si am pus 10 ca asa de inovativ e, si sa vada si lumea". in afara de 3 rahaturi in plus, si niste schimbari de "skin" nu e mare chestie. pacat de banii investiti.

| CinevaNou a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa vedem in varianta finala, poate reusesc sa faca si niste imbunatatiri semnificative dpdv al performantei. Cu directx 12, de exemplu, au reusit sa faca niste chestii bune http://www.extremetech.com/......-tech-demo si mai mult ca sigur nu-s fraieri sa aduca directx12 si in windows7...

| anonim_4396 explică (pentru CinevaNou):

Tare laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acelasi tip de carcoteala ca la Angelina Jolie. Pfff...
Ma intreb oare intre prieteni tot asa te porti? Razi de ei pe la spate asa intr-un hal deloc de laudat? big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu am prieteni. si cand aveam, nu radeam pe la spatele lor. nu eram curve cu au fost toti "prietenii " mei. totusi, nu inteleg unde vezi "raul" aici ca la acel topic? nu ma certam cu nimeni aici laughing

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Sa speram ca lasa tot ce e folositor in Windows 7 si cu o interfata simpla pentru cei care nu se obosesc sa invete trucurile.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Oricum Microsoft nu stie cum e cu numaratul :
Xbox 360 > Xbox ONE
Windows 8 > Windows 10

| anonim_4396 explică (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Butonul start e cel mai de rahat. in stanga arata ca win 7 dupa in dreapta arata toata chenarele alea idioate din win 8.vai si amar. oricum, nu cred ca o sa faca vanzari mai bune ca win vista.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cui ii pasa, daca poate rula steam si imi garanteaza o securitate decenta pe calculator nu e asa de rau.Nu de alta dar 70% de PC-uri au inca Windows 7 si ei pot opri suportul orcand vor deci ne au la mana.

| anonim_4396 explică (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

laughing. de aia nu se foloseste inca win 7. oricum de la anul au anuntat deja ca nu mai fac up-dateuri pentru win 7. dar tot o sa fie folosit mult timp de acum in colo, ori pana apare intr-adevar ceva nou si bun