| anonim_4396 a întrebat:

Auziti, am incarcat pe youtube un clip si imi zice ca n-am drepturi de autor pentru melodie, este o filmare la un joc si in fundal se aude incet melodia, si se aude si zgomotele din joc si am si precizat cine cant si in ce melodie la inceputul clipului si in descriere:) Am mai avut astfel de clipuri si le-am sters, dar asta mi-a iesit prea frumos ca sa-l sterg si sa nu-l vada nimeni :( ce ziceti, se poate intampla ceva rau acum ca e si cu SOPA/PIPA/ACTA?! sa schimb melodia?! uitati link: http://youtu.be/Y_5ddg1CB1c

Astept sfaturi :)

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Redenumeste melodia care o incarci in videoclip. Da click dreapta pe mp3->Proprietati->Detalii->aici schimbi denumirea la melodie.

| introduaicinumele a răspuns (pentru neluL):

Melodia am adaugat-o in timp ce rendam clipul, si din melodie, cateva clipuri am facut unul singur cu secvente de melodie atunci cand pe ecran scria cevahappy oricum am schimbat melodia si cand se aude in clip am scris si cine canta si ce melodie canta si nu mai am probleme happy

| neluL a răspuns (pentru introduaicinumele):

Ok! si asta e o varianta dar care nu merge cu toate melodiile!

| introduaicinumele a răspuns (pentru neluL):

Da, stiu, de aceea am folosit o melodie mai veche happy

| neluL a răspuns (pentru introduaicinumele):

Bine ca ti-ai rezolvat oarecum problema! Cu melodiile noi cred ca ai inteles cum se procedeaza.

| soul2soull a răspuns:

Nu se intampla nimic in descriere daca nu ai drepturi de autor poti scrie copyrighted material all rights reserved to : si spui compania si casa de discuri youtube-ul te va lasa in pace altfel el are un algoritm de cautare si detectare a materialelor cu drept de autor si in cazul unor plangeri repetate iti vei pierde contul pe youtube alceva nu are ce sa-ti faca big grin

| soul2soull a răspuns:

Sopa acta samd ce sa faca ei? Arata si mie unu care nu are cel putin un mp3 in calculator sau in mp3 player?

Asta ar inse3mna ca 80% din populatia romaniei ar trebui sa fie amendata/ la bulau big grin

Nu e vina romanilor ca p[irateria este extrem de mare la noi ci vina o poarta altii daca ar avea un pret decent iti spun eu ca omu ar prefera sa vada ca e original decat o copie ieftina modificata