PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

Avertisment! Virus! Chiar daca stiti deja, rog evitati comentarii inutile, etc. Acum l-am primit si imi fac doar datoria de a anunta masi departe!

In urmatoarele zile fii atent: nu deschide nici un mesaj avand un fisier atasat numit: Actualizarea Windows live, indiferent cine este cel care ti-l trimite. Este un virus care arde intregul hard disc. Acest virus va veni de la o persoana cunoscuta, pe care tu o ai in lista de adrese. Acesta-i motivul pentru care trebuie sa trimiti acest mesaj tuturor contactelor tale.
Daca primesti mesajul numit: Actualizarea Windows live, chiar daca este trimis de un prieten, nu-l deschide si opreste-ti imediat calculatorul. Este cel mai rau virus anuntat de CNN. El a fost clasat de Microsoft drept virusul cel mai distructiv.
Acest virus a fost descoperit ieri dupa-amiaza de catre Mc Afee, iar el n-a avut posibilitatea de a face reparatia pentru acest gen de virus. El distruge pur si simplu Sectorul Zero al hard discului.

13 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Daca e pe bune de ce nu dai si niste linkuri?
Oricum daca il primeste cineva, il rog sa mi-l trimita. Abia astept sa-l rulez. Pe bune.:)
Later edit: Ca sa vezi, e mass de genul "yahoo se inchide..."
http://www.spyderco.com/forums/showthread.php?t=29155
Vechi din 2005 asta. Fictiune e. Data viitoare baga si linkuri inainte sa postezi si sa dai massuri.

| MMihai a răspuns:

Crezi că mizeria asta se lipește și de linuxurile din grupa Ubuntu?
Scuză-mă de întrebare!
Altfel exprimat, dacă intru pe net din Ubuntu Linux pot avea parte eu de și de mizeria asta?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu știam. Mulțumesc frumos.
O zi excelentă să ai!
Pa, pa.

| Petre a răspuns:

1. Multumesc!
2. NU deschid NICIODATA fisiere atasate.
3. Are cine sa ma ajute: http://postimage.org/image/2aivsrgsk/
4. Multumesc din nou;)
5. Pa :-h

| Dennys1521 a răspuns:

Mersi mult
big hug
raman dator

| Mwha a răspuns:

Mersi big grin Deci : Actualizarea Windows live big grin

| mmary a răspuns:

Multumim din suflet!>big grin

| Addicted2Chocolate a răspuns:

Pe langa acel virus mai este si unul [troian banuiesc] care iti sterge tot hardul, doar daca deschizi un mail in lb.engleza.cum ar fi unul care are ca subiect" Uniform Police" sau ceva de genu`. Deci, pay attention. Aveti grija unde umblati. :]

Răspuns utilizator avertizat
| BabyDollRalukks a răspuns:

Buna!
Nu vreau sa comentez sau sa deschid o discutie in contradictoriu, dar acum ceva timp (cam 7-8 luni) am vazut un anunt exact la fel pe 3-4 site-uri diferite. Ceea ce vreau eu de fapt sa spun este ca s-ar putea sa fie putin cam fictiv (cred,banuiesc,dar nu e ceva concret). Poate ai dreptate si tot ce ai dorit a fost sa ne anunti,fapt pentru care ma simt nevoita sa iti multumesc si in acelasi timp,te admir pentru ca ai avut bunul simt de a ne proteja (macar pe cei ce au citit acest mesaj). Este un lucru de laudat faptul ca nu ti-ai uitat semenii, mai ales in zilele noastre, cand mai toti doresc sa raneasca aproapele sau. Bravo!winking Thumbs Up For An Exemple Like You! :-) love struck Voi tine cont de asta candvawinking happy

| xCatastrophe a răspuns:

Am mai auzit de el deci e real lasati comentariile inutile...straight face

| ISaidHelloToMe a răspuns:

Multumesc de anunt!
Voi avea grija si o sa il trimit tuturor din lista!

| calutuuuu a răspuns:

Dar eu l-am deschis deja! AJUTOR!