| Sebastian_Barb_1975 a întrebat:

am abonament la Tv cu Telekom si am o intrebare. Am primit alt receiver de la un prieten astazi, doar nu are cartela in el. Eu deja am abonament cu Telekom doar as dori sa folosesc inca un receiver. Trebuie sa platesc ceva extra pentru a avea inca o cartela de la Telekom daca eu deja am receiverul? Si de unde fac rost de inca o cartela de Telekom?
Multumesc

2 răspunsuri:
| SimoonaD a răspuns:

Doar de la ei poti face rost. prin cartela aia ei iti dau semnal sau ti'l opresc.Te vor pune sa platesti chirie in fiecare luna[la facura] pentru noul receiver ce ti'l vor da; pentru ca nu iti da doar cartela, fara aparat.

| bcalex96 a răspuns:

De obicei primul reciver e gratis, daca vrei sa achizitionezi altul platesti chirie sau il cumperi, nu cred ca poti cumpara/inchiria doar cartela.Mergi la un sediu telecom sau suna la informatii( pe factura ar trebui sa ai numarul de telefon).