| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am bagat un card de 8 gb in pc, si cand am dat la my computer sa deschid,, imi cerea sa-l formatez...dar nu vreau ca am multeee pozeee si atestatul pentru scoala ..stiti cumva ce pot face sa salvez ce este pe el? sa nu sterg nimic...

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Bad Copy vine cu instructiuni de utilizare. Trebuia sa folosesti modul 2. Nu stiu ce "sa scandat e la suta". Daca poti sa il deschizi si nu iti mai cere sa il formatezi, probabil l-ai formatat. Sigur mai ai o copie a atestatului salvata pe undeva, nu-i o problema.

7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Se mai intampla. Daca nu poti sa il repari (cauta in optiuni "fix" sau "repair"), foloseste un program ca BadCopy pentru a copia datele. Pana la urma tot va trebui sa il formatezi, oricum. Sa nu uit: scoate-l si baga-l din nou de cateva ori, isi mai revine si asa.

| anonim_4396 explică (pentru valentingb):

Buna,am incercta sa fac cu progamul ala,dar nu sa scandat decat e la suta, si acum cand intru in my computer, imi arata ca este gol, ca nu am nimic pe el... ajutorrrrrr,, ce sa fac?

| anonim_4396 explică (pentru valentingb):

Unde trebuia sa dau:floppy driver list, other media storage, bay bad copy pro now, digital media flash cards,,,, care?

| anonim_4396 explică (pentru valentingb):

Nu cred ca l-am formatat pentru ca nu pot sa pun nimic pe el. cand vreau sa copii o poza imi arata o eroare

| valentingb a răspuns (pentru anonim_4396):

Bad Copy vine cu instructiuni de utilizare. Trebuia sa folosesti modul 2. Nu stiu ce "sa scandat e la suta". Daca poti sa il deschizi si nu iti mai cere sa il formatezi, probabil l-ai formatat. Sigur mai ai o copie a atestatului salvata pe undeva, nu-i o problema.

Răspuns utilizator avertizat
| CorNNeL a răspuns:

Da, scaneaza-l de virusi si vezi daca computer-ul are instalat addapterul pentru card de MEMORIE. sper ca ti-am fost de folos