| NoOneCanSeeMe a întrebat:

Buna am laptop k50ij si camera web arata imaginile cu susul in jos, adica rasturnatstraight face ce as putea sa fac? ca am incercat de pe cd-urile care le-am primit cand am cumparat laptopul dar tot nu mergestraight face am incercat si din setari si tot nu inteleg ce sa ii fac.

6 răspunsuri:
| King_Iulian_1977 a răspuns:

Cu ce program vezi imaginile de la camera?

| NoOneCanSeeMe explică (pentru King_Iulian_1977):

Pai...scrie USB2. 0 1. 3M UVC WebCam si mai este unu : Asus Virtual Camera thinking

| King_Iulian_1977 a răspuns (pentru NoOneCanSeeMe):

Era sa iti zic ca tii laptopul inver! :-))
uite aici solutie:
Run the camera through the Windows Explorer.
Your camera built-in will apear upside down, right?
Inside the folder with the drivers provided by ASUS there´s a software called tsnp2std. exe.
With your camera opened, run this application; you will notice a small icon in tray area; right click on it and now choose the option: Open Property Page.

Well, now you should not have problem to setup and adjust the settings.

| NoOneCanSeeMe explică (pentru King_Iulian_1977):

Uite mai am o problema, cd-rile de la laptop nu imi merg, adica imi da eroare de fiecare daca si imi spune ceva cu Win XP, si eu am windows 7 Vista pe laptop, cred ca din cauza asta nu imi merg, nu? si... oricum cand am cumparat laptop-ul avea tot windows 7. Am incercat sa descarc un driver pentru camera pentru win 7 dar nu il pot instala imi tot da eroare. ce i`as putea face?thinking

| King_Iulian_1977 a răspuns (pentru NoOneCanSeeMe):

Sa inteleg ca tu ai acum windows xp? revino la 7 e mult mai bun si isi ia singur driverele. driverele de windows 7 nu merg pe xp. xp nu iti aduce avantaj decat daca folosesti vreun program mai vechi si ai nevoie de el ca sub windows 7 nu il poti face sa functioneze.

| NoOneCanSeeMe explică (pentru King_Iulian_1977):

Nu ai inteles. Acum am Win 7! Asta e problema ca am 7 si nu imi merg driverele. Imi spune ceva cu Win XP, in orice caz imi da eroare! Asta e ciudat ca ar trebui sa mearga...straight face