| random1620 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Cum pot sa-mi sterg contul de pe Facebook?

3 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Varianta scurta
Te loghezi,
intri pe facebook.com/help/delete_account
click pe Sterge contul, pui parola iar in chenar si dai OK.
Important: contul dispare dupa 30 de zile de la stergere, daca intri pe cont se poate anula comanda stergerii si trebuie sa stergi iar contul.

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Pentru a face aceasta trebuie să intri în aplicație iar sus sunt trei linii plasate orizontal, apeși pe ele și după o să trebuiască să cauți căsuța cu textul "Setări și Confidențialitate" apeși pe el și după o să-ți apară un alt chenar cu textul "Setări", apeși pe el și după dai scroll până vezi un alt chenar cu textul "Proprietate asupra contului și controlul acestuia" apeși pe el și după apeși pe "Dezactivare și ștergere".