| nBogda2000 a întrebat:

Am o imprimanta Canon mg4250 si imi apare mesajul: "Print head is not installed. Install the print head." Mesajul asta apare doare daca pun ambele cartuse in imprimanta. De exemplu daca il pun doar pe cel color imi apare sa il pun doar pe ala negru si vice-versa. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Poate ca nu ti-a dat vreo eroare insa e timpul sa cumperi cartuse noi originale. daca nu te deranjeaza eroarea respectiva...le folosesti asa.
bafta.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din pacate nu prea ai ce face. Cumpara cartuse noi.

Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie schimbate chipurile expirate sau foloseste cartuse originale (nu reincarcate).

| gelu1970 a răspuns:

Ai cartuse noi originale? sau sunt reancarcate?

| nBogda2000 explică (pentru gelu1970):

Sunt reicarcate. Dar pana acum nu am avut probleme

| gelu1970 a răspuns (pentru nBogda2000):

Poate ca nu ti-a dat vreo eroare insa e timpul sa cumperi cartuse noi originale. daca nu te deranjeaza eroarea respectiva...le folosesti asa.
bafta.