| simi1000 a întrebat:

BUNA, am o imprimanta HP si cand am cumparat-o aveam alt pc, am instalat-o si a mers bine totul, acum ca mi-am cumarat un nou pc la acest pc am instalat-o dar nu pot sa imprimez nimic dau IMPRIMARE si imi apare un program PNF, habar nu am ce este asta dar, nu ma lasa sa imprimez nimic, in schimp pot sa fac copii sau sa pun de pe imprimanta pe pc atat doar ca nu pot sa imprimez, ajutati-ma va rooog, trebuie sa imprimez cv urgent si celalalt pc este stricat crying nu stiu ce pot face crying

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Programul nu e PDF, PDF sunt fisierele scoase de programul Adobe Reader, daca iti apare fisierele tale in formatul PDF, incearca sa le printezi asa, din File - Print. Din PDF, imprimarea iasa mult mai bine calitativ. Nu stiu insa daca asta e problema cu care te confrunti. Ar trebui sa explici mai clar ce se intimpla.

| simi1000 explică:

Sryyy programul se numeste PDF nu PNF, m-am grabit la scris

| simi1000 explică:

Cand dau IMPRIMARE imi apare o pagina cu titlul CREATE PDF si nu apare nicaieri IMPRIMARE apare doar create cancel si help si daca dau create apare nitro PDF se incarca si apare open with ADOBE READER 8.1 dau OK SI apare documentul pe care vreau sa il imprimez intr-o pagina ADOBE READER, dau din nou imprimare si se intampla acelasi lucru. nu inteleg ce se intampla :@