| Printzess a întrebat:

Buna am o intrebare mai dificila zic eu pentru ca eu n-am gasit niciun raspuns pe google. urmaresc desene anime si la poze pe google sunt unele poze FAn Art care nu apar in desene:|

de exemplu poza aceasta

http://media.animevice.com/......Usakei.jpg

cum sa fac un astfel de desen?

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Fan art=sunt facute de fani.Gasesti ori o poza pe 'net, o decupezi intr-un program gen photoshop si apoi o "lipesti" de altele si tot asa.Ori cauti direct un layer de pe net sau o imagine png.Aceste imagini se fac cu anumite programe gen photoshop.

1 răspuns:
| Alexxandra12321 a răspuns:

Aceasta poza este un CrossOver adica o imagine, desigur, fanart in care sunt personaje din animeuri diferite in aceeasi poza. sau sa mai fie un personaj al unui anime desenat in stilul altui anime (de ex: Sailor moon in stil K-ON)
Si cum sa faci asa ceva? pai daca eti talentat la desen foloseste Paint tool SAI, sau daca nu decupeaza un personaj si pune-l intro poza unde e alt personaj de la alt anime. se poate face cu photoshop sau foarte simplu cu gimp. dar daca nu ti-l uploadezi pe Deviantart.com nul va descoperi aproape nimeni. happy