| ISaidHelloToMe a întrebat:

Am o intrebare pe tema iPhone 4s.
Ce capacitate mi-ar trebui(dinte 16gb si 32 gb), daca downloadez aplicatii( in special, jocuri, dar nu numai), dar nu nu sunt genul cu prea multe melodii, filme sau poze?
Multumesc in avans.

11 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

16 gb sunt mai mult decat suficienti.

| vlad89c a răspuns:

Iti sugerez 32 gb, pentru ca sunt aplicatii si jocuri care ocupa chiar si in jur de 5 gb.
Sau poti sa iti iei de 16, si un card de 8, sau unul de 16.
Daca e diferenta mai mare de 1 milion intre un iphone de 16 gb si 32, atunci ia-ti un iphone de 16, si un card de 16, care costa 100 lei.

daca ti-a fost de folos raspunsul meu, nu ezita sa imi dai o fundita.

| 0rlando a răspuns (pentru vlad89c):

Stai în banca ta.
1.Nu există aplicații pentru iPhone de 5Gb, nici măcar de 1Gb. În general au sub 20Mb.
2.Nu există nici un model de iPhone cu slot de card.
3.Pentru un telefon sunt suficienți și 8 Gb.

| vlad89c a răspuns (pentru 0rlando):

Ok,
1. Ai spus ca nu exista nici macar de 1 gb, ia scoate tu Fifa sa vezi ca iti cere date suplimentare in jur de 1200 mb, la fel si gta, pes, mc3 si multe altele.
2.Ma gandeam la alt model de smartphone, greseala mea.
3.Nu merita 8 gb, iti iei 7 jocuri si i-ai umplut.

| 0rlando a răspuns (pentru vlad89c):

Aici ai dreptate și eu mă gândeam la jocurile de Android, care nu sar de 50 Mb, iar iPhone 4S de 8Gb, nici nu cred că se face.

| vlad89c a răspuns (pentru 0rlando):

Sunt prea obosit la ora asta... astept Bute vs. Froch, nu mai gandesc limpede.

| 0rlando a răspuns (pentru vlad89c):

Pe ce program? big grin

| vlad89c a răspuns (pentru 0rlando):

Money Chanel... sau daca nu il prinzi, poti sa "citesti" meciul, se actualizeaza in timp real:
http://www.ziare.com/lucian-bute/carl-froch/bute-vs-froch-live-1169592
trebuie sa dai f5 sa se actualizeze.

| 0rlando a răspuns (pentru vlad89c):

Merci, din fericire îl prind. Și cred că merge și online cu Sopcast.

| Anonymous1995 a răspuns:

Cu siguranta iti ajung 16gb memoriewinking, iti zic eu ca nu o sa ai cu ce sa ii umplii pe toti!

| Carina1995 a răspuns:

Eu am vreo 6-7 pagini cu jocuri gen angry birds, nfs, fruit ninja, prostii dinastea...am vreo 40 de melodii si 400 de poze.mai am 1gb liber...ia-ti de 32