| AnaMaria9365 a întrebat:

Am o mare problema, ma adresez specialistilor in iPhone.Eu mi-am luat un iphone 4 la mana a doua de la cineva de 2saptamani, am avut o problema cu codul in fine si a trebuit sa ii dau resetare(restaurare) si deci am pierdut tot din el(am facut asta la un sevice). La inceputul configurarilor mi-a cerut idul Apple si parola, cu care a fost telefonul prima oara configurat, pe care eu nu le aveam. Incerc sa fac rost de ele, dar si persoana de la care am achizitionat telefonul, la randul ei l-a luat de la altcineva. Intrebarea mea este, daca ii schimb softul telefonului, se poate sa nu-mi mai ceara contul si parola respectiva? Astept raspunsuri...multumesc

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ala e Icloud-ul. Poti sa schimbi tu 999 softuri, ca de ala nu scapi.

| Jipa95 a răspuns:

Cum a spus si sltlp, de Icloud nu scapi prin resoftare. Se poate totusi scoate, dar printr-un hard reset, dupa care instalat din nou firmware-ul, iar operatiunea este cam costisitoare intr-un service gsm.

Bft!