| alexandrustef a întrebat:

Am o problema cu laptopul, marca Asus, model X55A... Acum cateva zile am incercat sa instalez un windows, am facut operatia aceasta de nenumarate ori, de fiecare data la laptopul despre care vorbeam aveam batai de cap deoarece nu reuseam sa il fac sa booteze de pe dvd tot timpul. Desigur si de data aceasta s-a intamplat la fel, ideea e ca reuseam sa bootez de pe dvd in cazul unui dvd cu windows 7 in schimb cand incercam cu windows 8 nu boota. Am incercat si de pe stick, aceeasi problema. Am tot schimbat eu setari prin bios, nimic; incercand sa le readuc biosul la setarile initiale am dat reset to defaults, am salvat si am iesit si surpriza, laptopul porneste, nu apare nimic pe display, se aude dvd-romul si atat, ramane asa cu ledul de la power aprins. Va rog daca poate cineva sa ma ajute, am nevoie de respectivul laptop la munca si deci e destul de important. Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| robytoby a răspuns:

Poti sa intri in BIOS?

| alexandrustef explică (pentru robytoby):

Nu, nu pot sa fac nimic, dupa cum spuneam displayul ramane negru, nu imi apare scrisul acela de la inceputul oricarei porniri. se aprinde ledul de la power si se aude dvd-romul ca si cum ar citi un dvd si atat.

| robytoby a răspuns (pentru alexandrustef):

Nu am cum sa te ajut, daca nu poti intra in BIOS.
Mergi cu el la cineva care se pricepe, este posibil sa fie ceva ars in el.