| -=AleCS=- a întrebat:

Am o problema cu sistemul meu audio.
Am cumparat recent un sistem Logitech x530 5.1 si se pare ca nu toate boxele functioneaza, l-am instalat corect, cand ii dau test imi apare ca le vede pe toate si chiar la test scot cate un sunet fiecare pe rand, dar cand ascult muzica doar stanga-dreapta principale si subwoofer-ul merg. Ce pot sa fac sa mearga toate? Mersi

3 răspunsuri:
| -=AleCS=- explică:

E pe 5.1, nu am decat 3 variante: stereo, quadraphonic si 5.1, e salvat pe 5.1, placa de baza e model nou are placa de sunet integrata, duce 5.1 si la test merg toate boxele nu doar stanga-dreapta

| SuicideSilence a răspuns:

Pentru winamp: click dreapta -> options -> preferences -> output -> nullsoft directsound output -> configure -> 01: Primary Sound Driver -> si bifezi casuta " allow hardware acceleration -> apply -> ok. -> restart winamp

| 0nlyMe a răspuns:

Vezi ca se poate sa fie pe 2.1, incearca pe alte mufe, sau poti sa ceri cuiva o placa de sunet 5.1