| IceCreamDoll a întrebat:

Buna,

Am o problema, de cateva luni ma tot suna o persoana. Eu sunt pe orange, iar persoana respectiva pe vodafone. Telefonul meu este un nokia 2730. Cum pot sa-i blochez nr de telefon? Ce setari sa-i fac telefonului ca persoana respectiva sa nu ma mai deranjeze?

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Da' mai bine il(o) lasi sa te sune, deschizi telefonul si il lasi deschis si il lasi pe respectivul(a) sa vorbeasca singur ca si radioul. Si se va satura singur(a) sa-si consume timpul si minutele in 'discutii' (monoloage) cu tine. Garantat dupa ce il(o) prinzi de 3-4 ori asa nu o sa te mai sune.

| ioana1704 a răspuns:

Poate ar trebui sa vezi ce vrea persoana. poate ai nr recent si de aceea se intampla toate astea. prin dialog se rezolva multe probleme.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Pai vezi ca imediat ce iti ramane numarul la apeluri, dai la ''Optiuni'' si de acolo alegi ''Adaugare la lista de respingere'' sau ''Adauga pe lista de refuzare'', depinde cum iti apare tie scris.

| AneBbi a răspuns:

Sau mai e o alta chestie daca ai avea sh u Vodafone apelez la*128# sh acolo iti spune blocare cartela sau solicitare cod puk pentru nr care vrei sa il blochezi, nah acum vezi sh u un prieten care are Vodafone care sa te scape de acea perswinkingdeceapba dai la lista respingere ca tot te poate suna dar nu se va auzi sau ma rog vei vedea doar apelulhee heenah sper ca te'am ajutat cu cevabig grin

| AneBbi a răspuns:

Sau ai putea tot de pe o cartela ve Vodafone sa ii blochiezi cartela apeland la *228winking

| mar1us20 a răspuns:

E simplu: il bagi pe lista neagra (black list). daca telefonul nu are aceasta optiune(desi majoritatea o au), suna la serviciu clienti, si spune-le sa-ti bareze apelul de la nr. respectiv. toate bune!