| Baesu_Bianca_1993 a întrebat:

Am o problema.De curand mi-am cumparat un rooter.La calculator internetul merge foarte bine dar pe tableta nu.La tableta imi pun parola.Imi apare semnalul dar cand dau sa intru pe internet nu ma lasa.Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| qrage a răspuns:

Ce roter ai? daca il ai pe cel de la romtelecom atunci ai nevoie de parola sa o bagi la tableta. parola o gasesti asa:

1, deschide internet explorerul si sus tasteaza http://192.168.1.1/
dai enter
2. introdu username si parola admin, admin
3. te duci la BASIC si dupa aia la WLAN
4. jos de tot unde scrie Key1 se afla parola ta, pe care o introduci la setarile wifi ale tabletei. sau la conectare.

| Baesu_Bianca_1993 explică (pentru qrage):

Scuze da linuk care mi l-ai dat nu merge