| eStera8madAlina88HBOvigbvb a întrebat:

Bună, am o problema in legătură cu Instagramul meu, vă rog dacă știți să mă ajutați, nu mai știu ce să fac. Bănuiesc că știți ai voi acea opțiune a Instagramului din setări "activități de conectare" eu am descoperit-o de puțin timp, am fost curioasa așa că am intrat la mine sa vad daca se afla ceva, acolo mi-a apărut "în momentul actual telefonul meu" ai înca o chestie de genul "acum nu știu câte ore in localitatea x s-a conectat modelul de telefonul x" m-am speriat am deconectat contul de pe acel telefon ai am schimbat parola ai imediat i-am dat mesaj prietenei mele sa se uite ai ea la ea pe insta ai la ea apărea tot același lucru doar că alta marca de telefon a făcut si ea același lucru că mine ai ne-am liniștit oarecum. Iar azi după 2-3 zile după cele întâmplate contul prietenei mele a fost șters, dimineață când a vrut să intre pe el pur SI simplu numai era ai eu daca o caut pe Instagram îmi apare "utilizator negasit" așa că am intrat ai eu iar la "activități de conectare" sa vad daca le mine mai e ceva ai da am găsit iar la fel "localitatea x (acești că ai prima data) ai modelul x de telefon fix același că prima data" am făcut ce am făcut ai prima data dezactivând contul pe telefonul acela si schimbând parola. Eu sunt sigură că dacă deja sa repetat de 2 ori se poate repeta iar, îmi este frica sa nu îmi șteargă contul ai mie ai sincer nu vreau sa îmi șterg cotul din cauza lor. Acum întrebarea mea este pot sa fac ceva în privința asta că această/sau aceste persoane sa nu se mai conecteze la contul meu? Vă roggggg ajutați mă daca știți sau daca macar aveți o idee ce as putea sa fac.

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu te mai panica, de multe ori, la activități de conectare pot apărea și erori. Și la Facebook se mai intâmplă același lucru, dacă ești atentă. M-am deconectat și eu de la câteva dispozitive necunoscute, care imi arătau un oraș diferit, dar, practic, mă deconectam singură, crezând că deconectez pe altii.
Singura greșeală pe care o poți face e să instalezi aplicatii (nu știu câtă credibilitate si incredere trebuie acordată si celor din Magazin Play), care să iti ceară să te loghezi pe Instagram direct din aplicația lor. Ei bine, eu nu voi face asta. Ci caut alte aplicații asemănătoare (fiindcă, slavă Domnului, sunt destule), care nu condiționează descărcarea unui video sau a unei imagini, doar dacă te loghezi pe Insta din aplicația lor. Evită și tu, pe viitor, astfel de logări...
Și dacă te-ai logat așa, șterge acele aplicații, care au legatură cu Instagramul. happy

| eStera8madAlina88HBOvigbvb explică (pentru floresdemayo):

Bună, mulțumesc că mi-ai răspuns, am să țin cont de sfatul tau dar sa stii că până în momentul de fata nu m-am conectat cu nici-o aplicație la Instagram dar cu toate s-au întâmplat să se conecteze cineva. Am uitat să precizez ceva locul de unde arătau telefoanele (SI al meu și al meu și al prietenei mele) erau din același loc dar lucrur care m-a speriat pe mine cel mai mult a fost că locul era un sat foarte aproape de noi unde am mai fost dar sunt sigură că nu ar fi știut nimeni de acolo parole noastre pentru că niciodată nu am discutat cu nimeni de acolo acest subiect "parole de la Instagram" dar îmi doresc foarte tare sa ai dreptate, să fii fost doar o eroare și să mă fii speriat degeaba. (Doar că un lucru nu îl înțeleg, de ce contul prietenei mele a fost șters din senin sper sa nu fii fost de la cei care au "fost pe contul ei" sper că nu a fost nimeni cu adevărat pe conturile noastre?

| eStera8madAlina88HBOvigbvb explică (pentru eStera8madAlina88HBOvigbvb):

Am vrut să pun emoji triste dar nu știu de ce mi-a pus "?" la sfârșit

| floresdemayo a răspuns (pentru eStera8madAlina88HBOvigbvb):

De ce refuzi să crezi? Ti-am zis că dă ERORI și atat! Si eu locuiesc intr-un oraș mare (municipiu) și imi apare ca locație, o comună limitrofă. Câteodată, un orășel învecinat. Nu are nicio legătură cu conectarea, nu s-a logat nimeni pe contul tău, iar parola ti-ai schimbat-o, in repetate rânduri, DEGEABA!
Stergerea contului prietenei tale e doar o coincidență, fiindcă a avut loc in același timp. Probabil că a făcut alte lucruri neconforme cu regulamentul siteului (a descarcat aplicatii dubioase pentru a avea mai multi urmaritori, a dat/ a sters prea multe cereri de urmarire, a lăsat comentarii injurioase, a fost raportată etc) te asigur că i-a mai fost suspendat contul, până la ștergerea lui definitivă. E posibil să nu iti spună ea tot...
Am inteles tot ce ai scris, chiar dacă ai mai pus câte o literă in plus, ori ai înlocuit o alta.winking
Și, dacă chiar iti pare rău, poți edita întrebarea, ai la dispozitie 24h, in care poti face asta. Intră la categoria "Întrebarile mele" → Modifică→ Salvează modificările

| eStera8madAlina88HBOvigbvb explică (pentru floresdemayo):

Mulțumesc mult

| eStera8madAlina88HBOvigbvb explică:

Mă scuzați peste tot unde scrie "ai" eu de fapt am scris "și" dar nu știu ce s-a întâmplat cred că m-au corectat ei sau ceva