| Dennys1521 a întrebat:

am si eu o intrebare, daca calculatorul este bagat in tripla in priza, se micsoreaza sansele sa se arda de la vreun fulger?

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Nu e absolut nici o diferenta intre a fi bagat direct in priza sau a fi bagat intr-o tripla care la randul ei e bagata in priza de perete. Exceptie fac prelungitoarele cu protectie (siguranta fuzibila) ca asta http://www.practicmagazin.ro/......44565.html E cam scump, dar bagi in el si cablu de retea (internet) si cablu coaxial (TV), deci ai protectie completa. Succes!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Impamantarea este pentru varfuri de sarcina si pentru descarcarea statica. Nu va rezista la un fulger. Scoate-i cablul de alimentare, cablul de retea si cel de TV.

| myhaelutzza a răspuns:

Buna! Parerea mea e ca sa se micsoreze sansele sa se arda de la fulgere e sa il scoti cu totul din priza.cand nu-l folosesti.si cablul de retea.ca si prin el ti se poate arde placa de retea.inclusiv placa de baza.sau sursa.am patit`o eu acum vreo 3 ani.

| eu1893 a răspuns:

Daca ai impamantare da happy

| shaoboy a răspuns:

Daca ai siguranta le poti tine ca mine 24/24 pc il am in de aia dubla si netul langa ea deci n-ai ce sa patesti
p.s.:nu conteaza daca ai siguranta