| AmyAny a întrebat:

Dacă mi-am scăpat telefonul pe jos si mi-am spart puțin ecranul din zona touch-ului(care funcționează perfect) si putin de sus, ce ar trebui făcut si cam cat ar costa?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Ar trebui ca cei de la TPU sa angajeze ceva oameni care ghicesc in stele pentru intrebarile lipsite de informatii...
Depinde de modelul telefonului tau, e de la 50 de lei pana la 1.000 de lei la telefoanele high-end.
Anumite telefoane vin cu ecranul + displayul la pachet si nu se pot pune separat.
Te duci la un service GSM si vei afla raspunsul la intrebarea ta.

| AmyAny explică (pentru Evolution):

Am un Samsung Galaxy J5 2017..am spus in intrebare de a pățit

| AmyAny explică (pentru Evolution):

Am un Samsung Galaxy J5 2017

| AmyAny explică (pentru Evolution):

Si daca am Samsung J5 2017, cam cat costa?

| Evolution a răspuns (pentru AmyAny):

Daca cautai pe google schimbare geam j5 2017, primul link iti si explica operatiunea si pretul este si scris acolo (250 de lei).
https://www.servicetelefoane.ro/inlocuire-geam-la-samsung-j5-2017/
Pe viitor incearca te rog sa folosesti google si in caz ca nu gasesti sau nu intelegi, intreaba aici.
E doar un sfat, nu o lua cu rautate, dar e mai rapid sa cauti pe internet si sa aflii informatii concrete in cateva secunde.
Mi'e mi-a luat 14 secunde cu aproximatie sa gasesc pretul si informatiile despre operatiunea in care consta reparatia.
Succes!

7 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

Depinde de telefon.Cam 100-150 lei daca este DOAR ECRANUL afectat, NU si display-ul sau touch-ul atunci se poate ajunge si la 200 lei

| AmyAny explică (pentru Bogdan70001):

Pai doar ecranul din zona touch-ului este spart.dar nu rău..si sus doar fffff puțin..de-abia se vede.

| AmyAny explică (pentru Bogdan70001):

Păi e spar doar puțin in zona touch-ului (mentionez ca am un Samsungj52017) si e spart f putin doar pe butonul de "Înapoi " si sus fffff puțin