| 教皇 a întrebat:

Am si eu o problema. Cand am deschis azi calculatorul desktop-ul era schimbat. Mi s-a marit scrisul alaturi de iconitele programelor si de bara. Imaginea de fundal e pozitionata in centrul monitorului. Va rog sa ma ajutati sa rezolv aceasta problema. Multumesc!

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Click dreapta pe desktop\propriatati\aspect\apoi mai jos vezi complex si acolo pui ce marimi si ce dimensiuni vrei tu
sau restart... si apasa F8 incontinuu pana apare meniu ->last good configuration.si apoi enter
sau Start-Programs-Accesories-System Tools-System Restore. De acolo pui data cu o zi inaintea celei in care ti s-au marit literele(daca sau marit azi... pune data de ieri) Ai umblat tu prin setari ai facut tu ceva! Vezi daca mai face

| ταξιδιώτης a răspuns:

Daca tu inainte de a inchide calculatorul nu ai setat rezolutia sau nu ai jucat un joc care o schimba...clic dreapta my computer\proprietati\setari la distanta si bifeaza "nu se permit conexiuni la acest computer"

| andreyusnice a răspuns:

E de la rezolutie!
Da click dreapta si da la "Screen Resolution"(daca ai windows 7)
daca ai xp nu sunt sigur, dar tot trebuie sa dai pe desktop click dreapta si da la options sau properties sau ceva de genu, nu mai stiu foarte bine cum scria acolo.
Bafta!

| AstaMicu a răspuns:

Ce sistem de operare folosesti?
Incearca sa intrii la proprietati! Si cauti setarile desktopului!
SUCCES!

| Gikendru a răspuns:

Probabil e legat de placa video. poate ai schimbat ceva in unitate... poti schimba daca dai click dreapta si in Proprietati.si mai departe Settings si acolo setezi rezolutia care iti place.acesta ar fi un raspuns.nu pot sa-ti raspund corect.pentru ca nu stiu sigur motivele.Succes!

| adri16 a răspuns:

Buna! ca sa rezolvi problema intra la nividia settings, care ar trebui sa iti apara in bara jos! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ti s-a dus monitoru ori este rezolutia
fa asa :
dai pe dekstop
click dreapta
propietatii
displey
si reglezi rezolutia daca nu merge asta atunci e dus monitoru

| ByZaR a răspuns:

Right Click-Proprietes-Detskop, si acolo in dreapta jos este "Center" "Stretch" si inca ceva... alege "Strech"... sper ca te-am ajutat

| TheLovelyOne a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca ai virusi in calculator. Iti recomand sa reinstalezi windows-ul si sa iti pui un antivirus (free daca vrei) gen Avira sau Microsoft Esentials care sa te protejeze cat de cat de virusi happy. Nu accepta fisiere straine si ai grija ce downloadezi.
Multa bafta, sper ca ti-am fost de folos.

| MadaMadi23 a răspuns:

Deci si eu am avut problema asta si sunt sigura de raspuns....depinde de Windows... Daca il ai ca al meu cand vei da click dreapta nu iti va aparea proprietes ci personalize dai pe el si in stanga jos scrie dispaly dai pe el si apare small(mic) medium(mediu) si alegi cum vrei sau daca ai alt Windows dai click dreapta dupa proprietes apoi display si setezi marimea... Daca nu merge inseamna ca ai probleme, nu mai este bun monitorul...
Sper sa mearga :* BAFTA!
Funda?