| Criss1105 a întrebat:

Am si eu o problema cu Pc-ul. De azi dimineata nu se mai vede nimic pe aproape jumatate de ecran insa mouse-ul se plimba pe acolo. Ce as putea face? Adica eu personal ca sa nu il mai duc la un service. Primeste fundita cel care ma ajuta. Ms:*

Răspuns Câştigător
| bogdan_5147 a răspuns:

Eu am patit de cateva ori cand nu se mai vedea nimic pe ecran si nu reactiona nici cum.Eu am deconectat toate cablurile din pc, am curat pc-ul de praf udpa care le-am conecatat si a functionat am patit de cateva ori asa ceva si de fiecare data a functionat.pare ciudat dar mie mi-a mers sper sa fie si la tine tot asa. Pa, pahappy

4 răspunsuri:
| ItzRivenGod a răspuns:

Tio fi umblat careva in calc si tia schimat rezolutial la maxim.click dreapta, proprietati sau personalize, display seting si schimbo une inti place

| zerozero a răspuns:

Deschide Task Manager si inchide procesele care iti par suspecte. Recomand MalwareBytes in caz ca ai virusi...

| Silviu_7167 a răspuns:

Interesant. Ar trebui sa incerci sa il deconectezi de tot, sa vezi poate e ceva in neregula cu cablul de la monitor. Din cate vad, problema e de la monitor, daca zici ca "mouse-ul se plimba pe acolo". Nicidecum de la unitate. Daca nu reusesti de una singura, cheama pe cineva care se pricepe mai bine.

| George_2045 a răspuns:

Ar putea fi de la setariile monitorului, pentru ca se vede doar jumatate...