| NobodyForYou a întrebat:

Buna,am un aparat Nikon a900 si mi s-a defectat obiectivul,a fost fortat sa se deschida si acum nu se inchide si deschide deloc, stie cineva unde as putea sa il repar (in judetul Botosani) sau cat ar costa?

2 răspunsuri:
| Demidol a răspuns:

Pentru aparatele Nikon, exista un singur centru pe tara. Specializat, nu amatorism. Il poti trimite prin curier la ei. Le scrii ce are, cum se manifesta, etc. Ei fac o analiza si iti spun un pret. Daca esti de acord, il repara si ti-l returneaza tot prin curier. Uite aici amanunte (curierul cu care lucreaza, adresa, etc): https://www.nikonisti.ro/service
Nu platesti curierul daca il folosesti pe al lor.