| anonim_4396 a întrebat:

Buna am un laptop Asus Rog G771JM cu processor Intel Core I7 4710HQ 2.50 ghz Turbo Boost 3.50 ghz Placa video nVidia Geforce GTX 860m 4 gb 16 gb ram 1600 mhz si mi se incinge foarte tare cand nul folosesc procesorul are 77 de grade si placa video are 71 de grade cand ma joc procesorul are 85 de grade si placa video are 86 de grade l-am cumparat de un an acum 2 luni cand nul foloseam procesorul avea 54 de grade si placa video 50 de grade iar pe jocuri procesorul avea 75 de grade iar placa video 73 de grade ce sa fac merg si jocurile cu lag

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Curatit, schimbat pasta termica!

| MarianVio a răspuns:

Salut! Iti recomand sa ii faci o curatare intr-un service sau poti face asta chiar tu daca te pricepi. Va trebui sa optezi pentru schimbarea pastei termice(pasta de procesor) si eventual achizitia unui cooling pad (ce se monteaza sub laptop pentru un surplus de racire. Bafta!