| DM_Oana_1998 a întrebat:

Bună,am un S4 şi mi s-a închis brusc,nu i-am făcut nimic,iar când vreau să îl aprind îmi bâzâie,îmi arată numele şi după se închide iar, ce pot să îi fac? Sau ce are?

6 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Deoarece sistemul de operare pare ca e corupt, este necesara reinstalarea lui.procedeul se numeste flashing.
ai doua solutii:
1.cu ajutorul Samsung kies-(asta daca telefonul are firmware oficial si nu are modificari de kernel sau root, sau alte modificari ale bootloaderului, etc.)
2.su ajutorul unui soft numit ODIN si cu firmware official. daca nu te pricepi, mai bine cauti pe cineva care stie ce are de facut.
pe google sunt o multime de videotutoriale. suficient sa cauti:
"how to unbrick Samsung galaxy s4 ".

| RAY a răspuns:

Softul o fi mort, dai un reset din fabrica sau mergi la garantie

| DM_Oana_1998 explică (pentru RAY):

I-am dat resetare din fabrică dar tot face aşa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îl pui la încărcat timp de 2-3 ore şi, apoi, FĂRĂ să-l scoţi de la încărcat, să încerci să vezi dacă se deschide corect.
Dacă se deschide, atunci e ok şi este posibil să fi fost descărcată/defectă bateria.

Dacă nu se deschide deloc sau se blochează la deschidere, atunci poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu una dintre metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.com/samsung-galaxy-s4-hard-reset.html

http://www.hard-reset.org/......ard-reset/

http://www.tsar3000.com/....../index.php

http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă problema nu se rezolvă, atunci TREBUIE să duci telefonul la un Service ( pentru resoftare )!

Toate cele bune!

| gelu1970 a răspuns:

Mergi la Samsung si in aproximativ 5 minute il ai ca nou. il resofteaza.
spun asta deoarece nu cred ca o sa reusesti singura.
daca e in garantie nu te costa nimic. daca nu...depinde cu cel ce ai norocul sa dai. pentru asa ceva nu ar trebui sa platesti. insa pe plaiul tuturor posibilitatilor te poti astepta.