| Chelbossu a întrebat:

Am un telefeon ZTE si cand intru in el mi se tot descarca diferite aplicatii singure, adica fara sa le descarc eu si imi merge telefonul in reluare, cate o data se mai si blocheaza, efectiv nu pot sa fac nimic pe el deoarece merge foarte foarte greu si pe langa asta se mai si inchide in maxim 5 minute. Va rog sa imi spuneti daca mai poate fi reparat si mai precis ce a patit, si cat ar costa sa il repar.(`Precizez ca l-am resetat adica l-am adus la setarile din fabrica de cateva ori, si cand aprind wifi-ul incepe sa mi se blocheze)

5 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Vezi să nu fie bifată la google play optiunea actualizare automată a aplicatiilor adică ți-le instalează fară permisiunea ta. Când o vezi optiunea debifeazo că îți bagă 15 aplicați actualizate la altă versiune mai nouă și bineînțeles ocupă și spațiu mult de ți se blochează telefonul.
Altceva nu stiu ce să mai spun adică sper să fie din google play.

| blackwolf906 a răspuns (pentru Legion7X):

Asta i-am raspuns si eu la o intrebare anterioara

| Legion7X a răspuns (pentru blackwolf906):

Ok nu am stat să citesc răspunsurile anterioare

| Chelbossu explică (pentru blackwolf906):

Nu pot sa intru pe magazin play sa dau la setari deoarece ma da afara la meniul principal, ori de cate ori as incerca tot ma da afara. nu stiu ce sa-i mai fac crying(

| blackwolf906 a răspuns (pentru Chelbossu):

Incearca sa dezactivezi magazin play din setarile telefonului.Du-te la setari >aplicatii > Magazin Play>dezactivare ..Asta ar trebui sa mearga