| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon Mediacom M-PPDS501. Instalam o aplicaţie apoi de pe google mi-a apărut reclamă la 'poker românia' şi mi se instalase automat o aplicaţie 'P+rn Club'. Am încercat să dezinstalez aplicaţiile dar nu reuşeam şi se instalau alte aplicaţii peste aplicaţii. Am reuşit să-l resetez, dar acum, după ce e resetat din nou acea aplicaţie 'P*rn Club mi se instalează automat şi în cel mult 20 de secunde telefonul se închide şi se redesc hide iarăşi.
Menţionez că bateria nu este detaşabilă.
Ce aş putea să fac?

Răspuns Câştigător
| aloken a răspuns:

Încearcă un hard reset adică nu doar să ștergi memoria și androidul e mai complicat căuta pe YouTube cum să faci un hard reset la telefonul tău același marca și același andoid dacă nici așa nu merge R.I.P sper ca îți place p0rnul.

3 răspunsuri:
| aloken a răspuns:

Este o optiune in setari la securitate si acolo e ceva care sa bifezi sa nu iti mai instaleze aplicatii anonime sau cele pe care nu le vrei.

| aloken a răspuns:

Este o optiune in setari mai exact la securitate unde iti da sa bifezi o casuta care dupa ce o bifezi aplicatiile anonime venite din alte surse vei fi intrebat daca vrei sa le instalezi.

| Xozi a răspuns (pentru aloken):

Acea opţiune este activată de mult, însă telefonul meu tot la fel face.