| necunoscuta_1142 a întrebat:

Am windows xp pe calculator si am user-ul meu propriu si o alta persoana alt user. eu am parola la user-ul meu, acea persoana nu. amandoi suntem administratori. am un folder pe desktop pe care nu vreau ca user-ul celalalt sa mi-l vada intrand de pe user-ul sau. cum as putea face asta? va rog ajutati-ma! am neovie de ajutorul vostru. multumesc

4 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Dai click dreapta pe folder/Properties/debifezi read-only si bifezi hiden. Folderul va dispare(invizibil). Sa-l poti vedea din nou intri in My Computer/Tools/Folder Option/View si bifezi Show hidden files and folders.

| Alphawolf a răspuns:

Alta varianta este sa folosesti un program cu care sa-ti parolezi folderul. Uite un prog. trial pe o luna de zile: http://www.folder-password-expert.com/ Sub pozele in care iti arata cum sa-l folosesti, gasesti: "download Folder Password Expert (790 KB)."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, de ce il lasi pe desktop? Si, daca tot vrei sa-l manevrezi, fa ce spune mih33.

| necunoscuta_1142 explică:

Am facut ce a facut mihai, dar cand intru de pe user-ul lui (nu are password) si dau tot la fel la my computer/tools/show hidden files si intra pe C/ la mine tot poate sa vada fisierele ascunse. nu exista alta metoda crying ar fi super daca ma puteti ajuta cryingnail biting