| anonim0006 a întrebat:

As vrea sa stiu care este diferenta intre Sapphire Radeon 5450 2048 MB si Sapphire Radeon 5450 1024 MB.Dau fundita pentru cel mai convingator raspuns.

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Cea de 2gb are latimea de banda dubla fata de cea cu 1gb memorie video. In rest, sunt asemanatoare la performante.

3 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

La o placa video conteaza latimea de banda(se masoara in biti), ce ddr are si memoria(se masoara in mb/gb).De exemplu daca este o placa video de 4GB DDR3 128biti si inca una de 1GB GDDR5 128biti o alegi pe cea cu 1gb deoarece are gddr5!

Bft wave

| Klaudiu214 a răspuns:

Sapphire Radeon 5450 2048 MB este de 2GB. iar Sapphire Radeon 5450 1024 MB este de 1GB

| AleXuTzu15 a răspuns:

Pai cea de 2048 de MB e de 2 GB, iar cea de 1048 de MB e de 1GB. Daca folosesti un singur monitor, poti sa o cumperi si pe aia de 1 GB. [in caz ca vrei sa faci o achizitie].