| Elenaaa23 a întrebat:

As vrea sa stiu daca, chiar exista vreun program prin care, din acelasi calculator(nu sa il instalezi la altii) sa poti vedea conversatiile de pe mess ale unei persoane?
Pentru ca l-am auzit pe tatal meu vorbind cu niste rude despre faptul ca a instalat el in calculator un astfel de program cu care poate sa vada conversatiile mele de pe mess. Nu stiu de ce nu are incredere in mine sau poate are el alt motiv, nu stiu. Dar oricum ar fi mie nu imi place sa fiu spionata asa ca as vrea sa stiu daca as putea bloca, cumva programul ala ca nu vreau sa il sterg daca il gasesc prin calculator ca atunci si-ar da seama. Nu e ca as vorbii chestii pe care nu vreau sa le afle ei, dar pur si simplu nu suport ideea sa fiu urmarita.
Deci va rog daca stiu spuneti-mi si mie...

Răspuns Câştigător
| AndreiGabi a răspuns:

Da,exista.
Se poate instala in pc un program ce iti gaseste parola de yahoo messenger, dupa care iti poate citi arhiva de pe mess.Pentru asta stergi mereu arhiva, poti bifa chiar sa nu mai ramana.
Exista programe keylogger(nu de genul celor ce produc virusi) ne detectabile de antivirus si destul de silentioase(unele nu apar nici la uninstall programs).
Ce poti face?
Pai, daca ai vreun program de genul probabil il gasesti la uninstall program dar nu il dezinstalezi. Apesi ctrl alt del, mergi la procese si opresti procesul programului respectiv.Treaba asta o faci de cate ori deschizi pc-ul si astfel programul ramane in pc, nu il dezinstalezi, dar nu functioneaza.
Acum problema este sa iti dai seama care este programul respectiv...
Full keylogger este un program de genul, dar mai sunt multe altele...

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista programe care la intervale programate (10-20-30 de secunde) fac PrintScreen si salveaza imaginea. Daca esti minora, nu ai motive sa blochezi accesul parintilor tai la discutiile tale. Nu exagera cu necesitatea de intimitate, ceea ce discuti pe YM poate fi periculos pentru tine deci trebuie verificat de parinti. Cel mai normal este ca parintii tai sa aiba parola si sa iti poata veerifica macar prin sondaj arhivele, cat timp esti minora.

| BaRoN92 a răspuns:

Buna!
O sa iti scriu cateva dintre aceste programe:
- Dapyx Messenger Archive Reader
- Yahoo! Messenger Archive Decoder 1
- Free Yahoo! Messenger Archive Decoder
- Messenger Archive Reader
dupa ce termini conversatiile intrii si le stergi. Sper sa te ajute!

| 4ndr33y a răspuns:

Da, exista programe de genu asta. Se numesc keyloggers si memoreaza tot ce tastezi si eventual trimit email sau salveaza conversatiea in formate text sau imagini. Iti trebuie un antivirus bun, iti recomand Avast Home, daca il ai ti-l va detecta si mai poti incerca cu Spybot search and destroy.

| Elenaaa23 explică:

Multumesc tuturor dar nu cred ca a aflat parola deoarece atunci cand i-am auzit vorbind tatal meu a spus ca are un program in care ii apar conversatiile mele, deci nu cred ca stie parola si cauta in arhiva mea. Eu am sters-o de cand am aflat de asta dar nu stiu sigur daca in acel program nu apar conversatiile mele chiar si sterse.

| AndreiGabi a răspuns (pentru Elenaaa23):

Uite,daca vrei da add andreigabi55, bagi team viewer si ma uit eu putin prin pc-ul tau thinking

| Elenaaa23 explică (pentru AndreiGabi):

Multumesc, dar o sa incerc sa il gasesc singura si daca nu, asta e, oricum nu ar avea mare lucru de vazut in conversatiile mele, bineinteles ca inca ma dereanjeaza, dar...
xoxo

| AndreiGabi a răspuns (pentru Elenaaa23):

Ok happy. Mult noroc! :d

| bmerry a răspuns:

Nu cred ca exista un astfel de program, dar poate iti stie parola. Daca ai messenger 11 poti vedea arhiva din orice caluclator, si de cand vrei, nu neaparat din acelasi calculator. Si daca chiar e asa, sterge-ti repede arhiva big grin

| DEXTER666 a răspuns:

Bineinteles ca existalaughing e chiar foarte simplu de folosit un astfel de program. Este mai greu de detectat in schimb... dar orice e posibil

| Ionut463 a răspuns:

Buna,din pacate exista sad asa ceva si poate vedea to ce faci la pc nu numai ce vorbesti pe mes cauta si tu peste tot an pc si daca gasesti stergel dai clic dreapta ep el si delete!

Funda daca ti-am fost de folos