| CezaraEM a întrebat:

Buna!
Asa cum v-am zis acum cateva zile, calculatorul meu, adica unitatea de la pc scoate un zgomot urat si duminica trecuta l-am desfacut si l-am sters cum trebuie. Dupa asta a functionat ok pana azi. Cand sa aprind pc-ul, a stat putin si a inceput sa faca iar zgomot. Nu inteleg, adica asa de repede s-a pus praf? sau poate fii de la altceva? Si nu vreau sa imi pierd ceva din el: pozele, muzica, jocurile! :-( oricum, am sa le bag pe un cd/dvd ceva, ca sa fie rezerva... daca le pierd, e grav :-))
Va rog sa ma ajutati, ce are? Ati patit si voi asa? Sa il desfac si sa il sterg iar de praf sau?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Verifica ventilatorul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Unitatea trebuie verificată de un specialist, poate trebuiesc facute actualizari, piese schimbate etc. bafta.

| K0sti a răspuns:

Pai si nu te uiti de unde vine zgomotul? Sau iti pui intrebari retorice!

| Sn4k3 a răspuns:

Da am patit si eu si tot la fel o curatam si tot se auzea. E de la sursa! Trebuie sa iti iei alta, sau ca sa fii sigura te poti duce la un specialist.

| magnificul a răspuns:

Salut,Buna.La mine facea anul trecut la fel ca o turbina credeam ca sare in aer.L-am aspirat foarte bine cu aspiratorul si acum este ok.Curatal dupa care cheama pe cineva sa vada de unde provine zgomotul, poate exista si alte probleme

| ViorelMarian a răspuns:

Verifica daca este prins strans coolerul(ventilatorul) daca da atunci este de la coolerul de sursa
incearca sa cureti si sursa.