| Teoo_Rappy_1996 a întrebat:

Care e diferenta dintre procesor Celeron si Intel?

Răspuns Câştigător
| Gu4rdi4n a răspuns:

Procesorul de pe Samsung este un Intel I5 (quad core) iar cel de pe Lenovo este un Intel Celeron (dual core). Diferenta intre cele doua ar fi ca I5 este cam de 2 ori mai performant.

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Dafac?
Celeron este o generatie produsa de Intel. Intel este producatorul.
Daca la masini te pricepi mai bine, a sunat ceva gen:
Care este diferenta intre un Seria 5 si BMW.

| Teoo_Rappy_1996 explică (pentru sltlp):

Ma refer la laptopul asta http://www.emag.ro/......EVK0NBBBM/
si la asta
http://www.emag.ro/......D5RQCBBBM/
care e diferenta dintre procesoare?

| sltlp a răspuns (pentru Teoo_Rappy_1996):

Cand vezi diferenta aia de pret, tu ce zici...
ORicum, preimul nu face banii. E mult prea scump pentru ce ofera chiar si varianta resigilata.

| Gu4rdi4n a răspuns (pentru Teoo_Rappy_1996):

Procesorul de pe Samsung este un Intel I5 (quad core) iar cel de pe Lenovo este un Intel Celeron (dual core). Diferenta intre cele doua ar fi ca I5 este cam de 2 ori mai performant.

| Takaz a răspuns:

Primul Are : Intel® CoreTM i5-3210M 2.50GHz
Al Doilea Are : Intel® Celeron® Dual-CoreTM N2806 1.58GHz

Primul este mult mai bun laughing
un procesor i5 este in jur de 800 lei
iar un Celeron® Dual-Core in jur de 200 lei...