| Iftode_Georgiana_1998 a întrebat:

Ce ati alege intre un Nikon D70(obiectiv aspherical 28-105) si un Canon 400d?

Răspuns Câştigător
| virusake a răspuns:

Canon 400D presupun ca impreuna cu un 18-55 si nu as merge pe varianta asta.
D70 cu 28-105 a fost un kit remarcabil acum ceva ani buni, trebuie mentionat ca 28-105 este un obiectiv relativ-apreciat si destuld e rar, iar daca pretul kit-ului este unul bun(600-800 lei), merica macar pentru obiectiv. In rest, D70 cu siguranta nu e in cea mai fericita conditie si e cu mult depasit fata de ce gasesti acum prin magazine.

1 răspuns:
| kar1GaNNN a răspuns:

Nikon D70, e mai performant si mult mai sus ca si Canon 400d.