| SkullCandyGurl a întrebat:

Dati-mi si mie va rog un program de spart parole la mess k nu-l gasesc pe cel bun(dau funda)

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Eu mă referam la unul penal și injectat într-un Dll aleator nu făcut profi.Pe ubuntu de exemplu au început să apară dar cum linux e mult mai bine gândit din punct de vdere al securității, se folosește soft din centrele de aplicații și nu se acceptă prin parolă instalarea de programe la orice prompt, riscul de infectare este zero, ca să nu mai pun că și dacă se întâmplă să zicem să te infectezi cu un keylogger îți vei da seama immediat, nu ca la Windows unde rulează în backround linștit.Și Windows-ul se poate face o adevărată fortăreață la fel ca și Linux-ul, dar cum interesele comerciale și anume banul este mai presus decât interesele userilor Microsoft nu îl va face veci sigur că asta ar omorî implicit unul din sateliții lui și anume producătorii de antiviruși, de pe urma cărora își ia într-un fel banul.

12 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Așa ceva nu există, sorry că te dezamăgesc, dar în schimb există keyloggere ce îți fură tot ce tastezi în calculator, deci parole site-uri, etc. și le trimite celui ce l-o creat.Majoritatea antivirușilor le consideră simple aplicații, mai ales dacă vin o dată cu programe sau chiar cu Windows-ul(cele de pe serveru ăla unde toți vreți invitații de înconștienți ce sunteți), sau sunt pur și simplu vândute pe post de programe de spionaj.Cu așă ceva poți afla ceea ce te interesează.Cum se face asta e deja cam prea mult, că nu încurajez, nu mă ocup și nu tolerez astfel de prostii.Succes

| Ionait a răspuns (pentru DeyCj):

Daca nu ai un FUD Crypter bun orice antivirus iti va detecta keylogger-ul. Un FUD Crypter bun necesita cunostinte foarte bune de programare sau un buget de cateva sute de euro/dolari.

Pe serverul despre care vorbesti tu (server e impropriu zis, acela fiind un tracker) nu exista virusi. Exista doar acele crack-uri care sunt fals-detectate ca fiind virusi (ele avand modificata signatura de baza). Materialele urcate pe acel tracker sunt materiale care au fost urcate in prealabil pe zeci de alte trackere, trackere care au cateva sute de mii de utilizatori, trackere care nu si-ar permite sa faca asa ceva.

| DeyCj a răspuns (pentru Ionait):

Da și nu.Antivirușii detectează virușii în funcție de baza lor de date ce o au. Dacă acel kaylogger vine preinstalat prin DLL-uri sau ascuns bine în Windows nu îl va detecta.Am probat asta cu 6 anitivuriși din care 3 licențiați, și nici unu nimic.Toți au găsit Windowsul infectat ca fiind curat.Asta la o scanare normală nu rapidă și după ce am instalat sistemul infectat am instalat antivirușii succesiv, pe fiecare în parte pe curat, adică Windows proaspăt instalat și nici unul nu o găsit neregului. încă un motiv în plus pentru care nu îmi pare rău că îs linuxist de aproape 4 ani.

| Ionait a răspuns (pentru DeyCj):

Si eu ce am spus? Daca ai la dispozitie un FUD Crypter bun ai rezolvat problema insa SkullCandyGurl si prietenii sai mai au mult de invatat pana sa ajunga acolo.

Si nu as fi atat de sigur de Linux. Linux inca nu prezinta un interes pentru crackeri din moment ce marea majoritate a oamenilor inca folosesc o distributie de Windows. E mai usor sa infectezi un grup de calculatoare care folosesc Windows decat un grup de calculatoare care folosesc o distributie a Linux prin prisma faptului ca sunt mai multi utilizatori Windows care ar putea cadea in capcana.

| DeyCj a răspuns (pentru Ionait):

Eu mă referam la unul penal și injectat într-un Dll aleator nu făcut profi.Pe ubuntu de exemplu au început să apară dar cum linux e mult mai bine gândit din punct de vdere al securității, se folosește soft din centrele de aplicații și nu se acceptă prin parolă instalarea de programe la orice prompt, riscul de infectare este zero, ca să nu mai pun că și dacă se întâmplă să zicem să te infectezi cu un keylogger îți vei da seama immediat, nu ca la Windows unde rulează în backround linștit.Și Windows-ul se poate face o adevărată fortăreață la fel ca și Linux-ul, dar cum interesele comerciale și anume banul este mai presus decât interesele userilor Microsoft nu îl va face veci sigur că asta ar omorî implicit unul din sateliții lui și anume producătorii de antiviruși, de pe urma cărora își ia într-un fel banul.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ai avut treabă cu legea de vrei să ajungi hacker?
Pa, pa.

| SkullCandyGurl explică (pentru Legiuitoarea):

Eu zic sa o iei mai usor cu astea draga sa nu suferi de prea multa dreptatewinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Normal ca nu il gasesti, pentru ca nu exista

| suffarstar a răspuns:

Mai bine te apuci de lucruri serioase, cum sa faci bani pe net. Maturizeaza-te ai timp, nu ti-o spun in nume de rau.Nu exista program pentru asa ceva.

| pozeanimate a răspuns:

ciocan.exe

| MyNameIsKLAUS a răspuns:

Nu exista asa ceva dar in schimb un program de te ia de mana si te baga la puscarie exista

| yoboss97_5553 a răspuns:

In locul tau nas mai cauta pentru ca nu exista

| SkullCandyGurl explică:

Oke mersi mult tuturor:*