| Vi1rus a întrebat:

de ce nu pot instala win 7? imi da aceasta eroare cind sa creez discurile "Failed to create a new partition on the selected unused space. [Error:0x80070017]" funda

12 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Este a nu stiu cata oara cand va spun sa nu mai faceti partitii cu windows! Folositi prgram dedicat: http://www.epasystems.ro/partition-wizard-home-edition/

| Vi1rus explică (pentru K0sti):

Pot sa fac un usb bootabil si sa fac partitiile? ca nu am nici un windows instalat

| K0sti a răspuns (pentru Vi1rus):

Pai de ce usb si nu CD? Poti, da te complici!
http://www.epasystems.ro/a-bootable-usb/
In loc de windows pui programul, dar rept, te complici!

| Vi1rus explică (pentru K0sti):

Nu merge.

| K0sti a răspuns (pentru Vi1rus):

Ce nu merge?

| Vi1rus explică (pentru K0sti):

Imi da aceasta eroare
Kernel panic- not syncing" attempted to kill init! exitcode=0x000000009

| miTzuliK93 a răspuns:

Hmm... baduri pe HARD? Ia scaneaza HARD-ul cu TuneUp Utilities sau cum ti se zice in linkul de mai jos.

http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/Check-a-drive-for-errors

| manolo a răspuns:

Win 7 foloseste cam 100 de Mb pe care nu ii poti folosi. Este o partitie ce si-o pastreaza si creeaza sistemul. Sigur nu din cei 100 de Mb alocati ei nu vrei tu sa faci partitiile?

| K0sti a răspuns (pentru manolo):

Aia daca faci partitiile ca un nestiutor cu windows! Daca faci partitiile din DOS cu program dedicat de partitionare, nu o sa mai fie niciun 100 de mega! O sa fie cat vrei tu!

| Vi1rus explică:

Nu cred. pentru ca am 298 gb si trebuie sa creez partiile

| AlliyN a răspuns:

Cred ca e din cauza ca nu ai spatiu suficient pentru a impartii partitiilor