| Pepyo a întrebat:

Buna!
De curand imi apare o eroare la instalarea jocurilor care imi mergeau inainte,, Bad image" Cum as putea sa o rezolv? Multumesc!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"Bad image" inseamna fisierul de imagine stricat (cifra de control).
Poate fi cauzata ori de o vatamare fizica a fisierului, ori de virusi.
Incearca sa scanezi online calculatorul impotriva eventualilor virusi:
https://www.eset.com/us/home/online-scanner
dupa care copiaza din nou jocurile care nu merg.

| XFlyDogX a răspuns:

Probabil te referi la shortcut-ul jocurilor de pe dextop... Mergi in locul unde ai instalat jocul/jocurile si incearca sa il/le deschizi de acolo. Daca merge fa un nou shortcut si pune-l pe dextop in locul celui vechi... asta ca sa le poti accesa mai usor de pe dextop! ^^ Have fun!