| DOLFY a întrebat:

BUNA. De la instalare windows xp profesional nu ami mai merg downloadarile. Ancerc de exemplu sa descarc monzila firefox sau google chrom si mi se ancarca pana la 99 % si se oprest. am ancercat de mai multe ori
FUNDa

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1 ori nu ai memorie destula
2 probleme de net
3 nu sa instalat bine windowsul
4 windowsul instalat e prost
5 ai virusi vezi de o scanare de virusi
6 ce versiune de windows ai sp1, sp2, sp3?

| DOLFY explică (pentru RAY):

Sp3

| RAY a răspuns (pentru DOLFY):

Dezinsteleaza broswerul si instaleaza altu a mozila

| gelu1970 a răspuns:

Inteleg ca folosesti internet explorer. daca ai instalat recent xp iti trebuie service pack 3 si framework ca sa poti descarca internet explorer 8 pentru xp. In cazul ca ai explorer 8 deschide-l intra in setari/optiuni de internet/advanced/change/restabilesti
apoi inchizi explorer si il deschizi din nou. incearca sa descarci ceva si vezi cum merge.

| cupydo0n a răspuns:

Windows-ul nu este corect instalat sau ii lipseste ceva.
Sau ai virusi pe calculator care au ramas pe hard chiar daca ai reinstalat.
Am patit si eu doar ca eu nu puteam descarca Adobe Flash Palyer, nici in ziua de azi nu merge orice windows as instala si dureaza ceva pana il descarc. Mergi la un prieten si descarca mozila, pune-l pe un stick sau un CD si apoi baga-l la tine. Asa s-ar putea sa iti mearga.

O zi buna.

| Kilobyte a răspuns:

Salutare,

Verifica partitia C sa ai spatiu liber pe ea.
In cazul in care ai spatiu instaleaza alta versiune de XP deoarece kit-ul ce il ai nu este ok.

O zi placuta.