| maddy83 a întrebat:

Buna dimineata TPU,
ieri a venit cineva cu un stick sa-i bag muzica din calculatorul meu, insa cand deschid stickul scrie g:/is not accesible, cum rezolv problema ca imi este frica sa nu spuna ca i-as fi stricat eu stickul.Stickul se deschide dar nu se formateaza si nici nu pot copia nimic pe el, si cand vreau sa inchid stickul se blocheaza si calculatorul.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Incearca asta, vezi dachttps://www.youtube.com/watch?v=YRNwuoYOEfAa merge
de asemenea daca stick e gol, il poti formata.

| DjNick112 a răspuns:

Da clok dreapta pe my computer> da manage -> disk manager -> selectezi pe stik si dai clik dreapta si format, daca nici asa nu merge, incearca sa faci urmatorul lucru da clik dreapta de stik (tot acolo) si da change driver letter and parth apoi da la change si in dreapta pui alta litera, care vrei, apoi dai ok. daca nici asa nu merge, poate ai ceva la usb, vezi cu alt stik