| Gagergorus a întrebat:

Buna dimineata,ziua, seara TPU! Am o problema foarte mare cu un laptop.Il pornesc OK... apoi ruleaza windows-ul si e bine...iar cand sa apara interfata de start la windows 8 se face ecranul negru si apare decat sageata de la mouse. :'( Va rog sa ma ajutati.Un sfat,ceva.
PS:Am incercat sa reinstalez windows-ul, dar nu mi se incarca setup-ul

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

De unde ai mai invatat ca se instaleaza Windows-ul din setup. Intra in BIOS cu tastele f2, f10, Esc, Delete (una din ele), te duci in meniul de boot si selectezi ordinea de bootare (1-CD
2-HDD) Save and exit. Bagi DVD-ul si incepi instalarea.
Poti incerca si asa: Restart si cand ecranul e negru apesi f11 sau f12 si intri direct in meniul de boot. Selectezi DVD si incepe instalarea.

2 răspunsuri:
| feysofit a răspuns:

Continua reinstalarea windows-ului precum a recomandat @horia2012. Totusi sunt sansa ca problema sa fie hardware.

| Pisoi98 a răspuns:

Pai reinstaleaza windowsul, poate septup-ul tau nu a fost bun, daca nu reusesti singur dul ia un service sau la cineva care se pricepe.Bafta!