| enTine a întrebat:

Am o problema la laptot. Atunci cand il pornesc nu-mi arata ca se incarca. Ecranul se face negru aprins si apare doar sageata de la mouse. Ce sa-i fac ca sa functioneze iarasi? Funda celui ce-mi da cel mai rapid raspuns functionabil.

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Am gasit aici https://social.technet.microsoft.com/......ble-cursor
un raspuns - a scos bateria laptopului, a asteptat cateva secunde - mai bine ar fi 1 minut 2 - a pus bateria la loc, a pornit laptopul si totul a mers perfect.
Laptopul se poate inchide?
Daca da, e bine de scos bateria cand e inchis.
Sa nu fie conectat incarcatorul cand scoti bateria.
Sa nu conectezi incarcatorul fara baterie in laptop.
Numai dupa ce bateria e instalata bine in laptop, numai atunci se poate conecta incarcatorul la laptop.

5 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

E ceva in windows, poate s-a sters sau modificat ceva din el si nu mai poate porni. Incearca o pornire in safe mode - se apasa F8 la pornire si dupa ce apare meniul alegi safe mode si dai enter
Turn on your computer and tap the "F8" key to get "Windows Advanced Options"
( if boot menu appears, please press "Esc" key and keep tapping on the F8 key).
Select "Safe Mode"
Go to Control Panel -> Backup and Restore > Recover system settings or your computer > Open System Restore > follow the wizard to restore the system to the state before the issue occurred.
Nu stim ce windows e.

| enTine explică (pentru halogen001):

E windows 8

| halogen001 a răspuns (pentru enTine):

Atunci cand ecranul e negru si are sageata, poti incerca sa dai Alt+Ctrl+Del sa vezi daca apare Task Manager

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Am gasit aici https://social.technet.microsoft.com/......ble-cursor
un raspuns - a scos bateria laptopului, a asteptat cateva secunde - mai bine ar fi 1 minut 2 - a pus bateria la loc, a pornit laptopul si totul a mers perfect.
Laptopul se poate inchide?
Daca da, e bine de scos bateria cand e inchis.
Sa nu fie conectat incarcatorul cand scoti bateria.
Sa nu conectezi incarcatorul fara baterie in laptop.
Numai dupa ce bateria e instalata bine in laptop, numai atunci se poate conecta incarcatorul la laptop.

| valentin75 a răspuns:

Salut! Te poti uita pe acest link!
http://www.libertatea.ro/......35113.html

| GindestePozitiv a răspuns:

Salut nu-i poti face nimic, trebuie sa ti-l repare cineva cu experienta, problema tu nu poate fi rezolvata usor.