| AnaMariaAle2000 a întrebat:

Bună
Din ce cauză atunci când deschid datele telefonului, sus îmi apare iconița de whatsapp și dispare imediat? Și după intru la Notificări și acolo scrie:
Whatsapp: chiar acum. Eu nu am dat niciun mesaj și nici nu am primit. Am mai pățit așa de câteva ori. De exemplu din: acum 11 ore, se transformă în: chiar acum. Se fac actualizări automate sau de la ce?

Răspuns Câştigător
| glock17 a răspuns:

Iconița de la whatsapp apare si dispare imediat pentru ca se cauta mesaje noi, si daca apuci sa te uiti la notificare asta vei vedea. Daca ai primit vreun mesaj nou pe whatsapp, iti va apărea după, daca nu, nu. Am patit si eu de multe ori de ex cand dau restart la telefon sau schimb reteaua de pe wi fi pe date imi apare notificarea cu "se caută mesaje noi", si dispare imediat dupa dar nu e ceva pentru care sa iti faci griji. Eventual ii poti da un update din magazin play dacă e nevoie si iti apare optiunea.

1 răspuns:
| siriusblack98 a răspuns:

Asta se intampla deoarece aplicatia are permisiunea ( care se poate schimba din setari ) sa ruleze in fundal. In momentul in care ruleaza in fundal, practic la ceva timp cauta automat mesaje noi ca sa ti le afiseze.