| IanchisAlex a întrebat:

Din greseala am scapat aparatul unui prieten. Aparatul era in husa dar cand l-am scos.L-am pornit si obiectivul nu vrea sa iasa. Aparatul este Sony Cybershot dsc-w50.Cand il pornesc scrie Action si dupa scrie sa il opresc si sa-l pornesc iar.Va rog ajutati-ma daca stiti ceva pentru ca la mine in oras nu cred ca este service pentru camere foto.

6 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Posibil sa fie bulit obiectivul si daca ii soc mecanic exista posibilitatea pierderii garantiei.Din ce oras esti poate iti zic un centru service din zona ta care te poate ajuta?

| IanchisAlex explică (pentru Gas):

Sunt din Zalau.Nu stiu daca sunt ceva service-uri pe aici.

| Gas a răspuns (pentru IanchisAlex):

Mda, nu este. Doar la Cluj:
Str. Viilor nr. 52 Tel: 0264-414050

| Doctorfishadi a răspuns:

Salut! Daca l-ai avariat trebuie dus la service, nu cred ca ai ce sa ii faci prea mult.

| IanchisAlex explică (pentru Doctorfishadi):

Pai la mine in oras nu situ daca sunt servic-uri pentru aparate foto

| Doctorfishadi a răspuns (pentru IanchisAlex):

Poti sa cauti online.