| anonim_4396 a întrebat:

In Decembrie 2015 am cumparat un laptop Asus X550JK-XX115D pentru jocuri, dar m-am hotarat sa-l vand, pentru a construi un PC. Cat credeti ca as putea lua pe el, considerand ca i-am mai pus 4GB RAM si un SSD Intel 535 120GB, iar Hard Disk-ul l-am pus la un Rack extern nJoy SpeedBox USB 3.0?
P.S. As putea lua macar 2800-2900 lei pe el? Am toate accesoriile lui, cutia originala si certificatul de garantie, la fel si la RAM si rack-ul extern. Inainte sa-l vand o sa-l duc sa schimbe pasta termoconductoare si sa-l curete de praf. O sa-l dau si cu Windows 10 Pro activat cu licenta.
Link laptop: https://www.pcgarage.ro/......dark-grey/
Link rack extern: http://www.emag.ro/......D8FC6BBBM/
Link memorie RAM: https://www.pcgarage.ro/......-cl9-135v/

7 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

~1500 lei

| Alex177 a răspuns:

Pentru a lua pe el o suma apropriata de cea pe care ti-o doresti, trebuie sa gasesti clientul " perfect". Nu arata deloc rau laptopul, plus upgrade-uri, dar, din pacate nu cred ca o sa iei 2800 pe el..Cred ca undeva la 2000-2200 maxim. E doar o parere.
Mai astept si eu pareri ale cunoscatorilor, chiar sunt curios.
Bafta cu el!

| Matei005 a răspuns (pentru Alex177):

Multumesc! Voi vedea daca voi reusi sa-l vand cu ~2800 lei. Eventual pot sa-l vand unui prieten sau unei rude, depinde acum si de persoana.

| CPAElites a răspuns (pentru Matei005):

Ce 2800 visezi acolo?
Mai mult de 1500 lei nu iei pe el...

| CPAElites a răspuns (pentru Matei005):

Cu 2800 lei imi cumpar nou mai performant cu procesor Quad Core si placa video GTX 950M
http://www.pcgarage.ro/......dark-grey/

| Matei005 a răspuns (pentru CPAElites):

Ca sa stii, diferenta dintre GTX 850M SI GTX 950M este foarte mica, plus ca la acel laptop nu vad nici SSD, nici 8GB ram si nici Windows 10 Pro. Cu toate aceste upgradeuri si sistemul de operare, pretul ajunge pe la ~4000 lei sau 3200 lei fara Windows.

| CPAElites a răspuns (pentru Matei005):

Procesorul din laptopul tau e Dual Core...
SSD 120 GB ~180 LEI Ram 4gb ~80 lei..Deci?
Tu crezi ca iei pe coaja aia 2800 lei?